Menu Close

Mokytojų diena – trumpas, bet prasmingas atokvėpis prieš rudeninį mokslo metų laikotarpį

Tarptautinė mokytojų diena spalio 5 -ąją tarsi leidžia trumpam stabtelėti ir įgavus naujų jėgų žengti į ilgą mokslo metų maratoną. Nuo rugsėjo pradžios jau atlikta daug darbų – paruošti ne tik metiniai planai, bet ir metodiniuose būreliuose aptartos atnaujintos programos, numatyti tikslingi metodiniai renginiai. Beveik kiekvienas būrelis apsvarstė, kokia veikla galėtų atnaujinti arba pagilinti dalykines, psichologines ar kitokias kompetencijas, aptarė, kokių metodinių renginių reikėtų.
Spalio pradžioje organizuoti mokinių mokymąsi kitaip, pavyzdžiui, nuotoliniu būdu, o mokytojų kolektyvams išvykti į edukacines keliones yra puikus būdas pasisemti naujų žinių, patiems dalyvauti aktyviose veiklose, aplankyti naujus turistinius objektus, kad vėliau gautas žinias galėtų panaudoti organizuodami išvykas su mokiniais ar auklėtiniais.
Šiemet Mokytojų dieną Šakių kultūros centre nuskambėjus sveikinimams mokytojams ir „Rondo“ melodijoms, rajono mokytojų koletyvai išsiruošė į edukacines keliones po visą Lietuvą: Pagramantį, Šiaulius ar kitas turistines traukos vietas. Viena populiariausių vietų – Birštonas, kur susitiko keli kolektyvai iš Šakių rajono, pažįstami kolegos iš kitų Lietuvos vietų.
Į Birštoną vyko ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos kolektyvas. Maršrutas buvo gerai apgalvotas. Atvykus į žinomą kurortą visus pasitiko pramogų ir laisvalaikio organizatorių ,,Čiulba ulba” gidė ir išdalijo užduotis komandoms. Orientacinės varžybos savarankiškai keliaujant po miestą, atliekant užduotis, fotografuojant objektus, ragaujant netikėtus patiekalus suteikė daug gerų įspūdžių, leido susipažinti su miesto akcentais, pabendrauti. Po trijų su puse valandos Birštonas tapo pažįstamas ir savas. Čia tikrai verta atvažiuoti su mokiniais. O kur dar Škėvonių atodanga ir aukščiausias apžvalgos bokštas. Čia visiems labai patiko, tuo labiau, kad oras lepino paskutine vasariška šiluma.
Taigi vos viena diena mokymosi kitaip davė labai daug: žinių, gerų emocijų, patirties – ir tarsi pažymėjo naują darbų etapą iki rudens atostogų.
                                                                                                                                                                                     Danutė Aniulienė, Šakių ŠPT andragogė
Skip to content