Menu Close

Lietuvių kalbos mokytojai ir mokyklų bibliotekininkai pradeda metodinę veiklą

Mokslo metai, pradėti tikslinga ir malonia kelione, turi būti sėkmingi ir turiningi. Apie tai mąstydamos Šakių rajono lituanistės ir bibliotekininkės surengė jau tradicine tapusią ekskursiją literatūriniais keliais.

Taigi rugpjūčio 23 dieną Šakių rajono lituanistai ir švietimo įstaigų bibliotekininkai pradėjo metodinę veiklą surengę išvyką į Raseinių rajoną, kur kiekvienas kampelis alsuoja istorija, literatūra, kur įdomus gidas – istorijos mokytojas Arnas Zmitra su didžiausia meile ir istoriniais ,,pletkais” pasakoja legendas apie Raseinių Magdę, Kalnujus ir Palendrį, Kukutį ir Paserbentį. Bibliotekininkės buvo sužavėtos Raseinių Marcelijaus Martinaičio darbuotojų idėjomis, saugoma poeto asmenine biblioteka ir lėlių kolekcija. Lituanistės ieškojo sąsajų su Maironiu ir M.Martinaičiu, todėl išvaikščiojo Raseinių miesto visus kampelius, nuvyko į Bernotynę ir Pasandravį. Kadangi čia pat Lyduvėnai, Šiluva ir Tytuvėnai, tai kaip neapžiūrėsi šių ypatinga aura spinduliuojančių vietų.  Vis dėlto svarbiausia buvo smagus, šiltas ir atviras bendravimas, dalijimasis žiniomis ir skaniais pačių keptais pyragais, sumuštiniais bei duona.

Po poros savaičių pažiūrėjusios TV laidą ,,Toli nuo miesto“, lituanistės ir bibliotekininkės apsidžiaugė pamačiusios jau pažįstamą gidą, gražiausias Raseinių miesto vietas, dar kartą pasikartojusios Kalnujų istoriją.

Danutė Aniulienė, Šakių ŠPT andragogė

 

Skip to content