Menu Close

Baigėsi Lietuvos suaugusiųjų švietimo Asociacijos inicijuota Suaugusiųjų mokymosi savaitė – MOKYMOSI TINKLAI.

Baigėsi Lietuvos suaugusiųjų švietimo Asociacijos inicijuota Suaugusiųjų mokymosi savaitė – MOKYMOSI TINKLAI. Mokymosi savaitė Šakių rajono besimokantiesiems suaugusiems prasidėjo Klaipėdoje lapkričio 17 dieną sutiktuvių Konferencija, kurią organizavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, Švietimo mainų paramos fondas, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Tęstinių studijų centras. Atidarymo renginyje klausėmės įdomių pranešimų, dalyvavome paskelbiant Metų andragogę, pagerbėme mokymosi projektų konkurso nugalėtojus, sužinojome kas tapo „Epale“ metų andragogais, rinkomės veiklas aktyviam mokymuisi. Suaugusiųjų mokymosi savaitės tinklai pasirodė besantys tvirti, kaip jūriniai mazgai, kuriuos mus mokė rišti Klaipėdos Jūrų Kadetų Mokyklos moksleiviai. Ir iš tiesų, nunėrėme tinklus su dėmesiu ir meile, tvirtai ir plačiai „užmetėme“.  Prie Klaipėdos krantų šėlo Baltijos jūra, klykavo žuvėdros, o į mokymosi tinklus visoje Lietuvoje painiojosi vis daugiau ir daugiau besimokančiųjų. Lapkričio 20-24 dienomis visuose regionuose šurmuliavo daugybė įvairiausių renginių: susitikimų, ekskursijų, seminarų, edukacinių programų, protmūšių, spektaklių, viktorinų, sportinių užsiėmimų, šokio, piešimo, mezgimo, kompiuterinio raštingumo pamokų. Visko neužtektų ir į „Jaučio odą“ surašyti. Noriu pasidžiaugti, kad į tą tvirtai surištą suaugusiųjų mokymosi „tinklą“ savanoriškai „įsipainiojo“ ir Šakių rajono organizacijos.

Nuoširdžiai dėkoju:

Šakių Viešosios bibliotekos kolektyvui ir skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Linai Ėringienei , kad taip šauniai prakalbino miestą ArT Šakiai: Kalbantis miestas; Zanavykų muziejaus direktorei Rimai Vasaitienei už gražų bendradarbiavimą su Šakių TAU ir už įsimintiną kultūrinį renginį – Advento vakarą; Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už sveikatingumo mankštas mamoms su vaikais ir senjorams;  Asociacijai Šakių atviras jaunimo centras Juditai Ambrasienei ir Šakių kultūros centro Kultūrinės veiklos vadybininkei Laurai Saunorienei už Protmūšio žaidimą Auksinis protas.

Dėkoju Šakių Švietimo pagalbos tarnybai už Seminarą Suaugusiųjų mokymas Europos šalyse. Patirtis, problemos ir galimybės. Dėkoju visiems šio seminaro lektoriams, kurie sutiko pasidalinti savo įspūdžiais, įžvalgomis ir mintimis.

Speciali padėka Šakių TAU už įdomius Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius – paskaitas, išvykas, mokymus, susitikimus. Dėkoju dekanėms – Dianai Jazukevičienei, Danutei Aniulienei, Gražinai Kazarian ir TAU rektorei Margaritai Liukaitienei, be kurių minčių, idėjų ir optimizmo užtaiso nebūtų to, ką turime dabar – šaunios universiteto komandos ir didelio būrio studentų, vis dar norinčių keliauti, mokytis, pažinti…

Šakių Švietimo pagalbos tarnybos Neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorė ir Šakių TAU Gamtos fakulteto dekanė Birutė Šalkauskienė

Skip to content