Minint Paprūsės metus yra proga naujai pažvelgti į istoriją. Organizuojant netikėto formato renginį yra proga bendradarbiauti kultūros centrams, dvarams, rajonams. Dalyvaujant tokiame renginyje yra proga ne tik pasisemti žinių, bet ir išbandyti savo jėgas, pasivaržyti visų kartų atstovams, paragauti kulinarinio paveldo, pasiklausyti koncerto.
Kidulių ir Gelgaudiškio kultūros darbuotojos Birutė Pauliukienė ir Diana Sederevičiūtė – Šakalienė balandžio 12 dieną kaip tik ir pakvietė visus paminėti Paprūsės metus, pasigilinti į baltiškąjį ir vokiškąjį Prūsijos palikimą. Iš pradžių svečiai išklausė kraštotyrininkės Gražinos Žemaitienės, kuri gyvena Kudirkos Naumiestyje ir turi privatų muziejų, pranešimą „Tautų margumynas Rytprūsių pasienyje“. Po to buvo galima pasižvalgyti po Kidulių dvaro erdves ir apžiūrėti įdomias ekspozicijas. Tuomet jau atėjo laikas susigrumti penkioms komandoms: mokiniams, suaugusiems, tarp jų ir patyrusiems mokytojams, senjorams. Protmūšis susidėjo iš keturių dalių, kurias sudarė 10 klausimų po vieną tašką ir bonusinis klausimas, vertas 3 taškų. Klausimus sudarė Diana Sederevičiūtė – Šakalienė, Birutė Pauliukienė, Marija Mikutaitė ir Danutė Aniulienė iš Prūsijos bei Paprūsės istorijos, literatūros, kultūros sričių. Taškas į tašką kovėsi jurbarkiškiai, kiduliečiai, Šakių TAU studentai ir VDU Šakių „Žiburio“ komanda. Vienu tašku laimėjo Šakių TAU studentai, kurių tarpe buvo Onutė Jasinskienė ir Gražina Kazarian. Po aktyvios proto mankštos reikėjo pasistiprinti, todėl laukė Mociškių palivarko kulinarinė edukacija degustacija „Lietuvninkų valgių ypatumai“, o po jos koncertas.
Visa diena prabėgo gilinantis į Paprūsės ir Prūsijos kultūrinį palikimą, istoriją. Įdomia forma pateiktos žinios tikrai neišnyks trumpalaikėje atmintyje, bet įsirėš visam laikui. Tikrai visi atsimins, ką palaidojo su knyga rankoje, atsimins apverstą akrostichą, šišioniškių šičia, „Aukso altorių“, paminklus Melno taikai paminėti ir maskolinamą tiltą per Šešupę. Tad prūsiška dvasia renginio metu tiesiog sklandė Kidulių dvare, skatindama neužmiršti istorijos, garsių asmenybių, kalbos, papročių.
Danutė Aniulienė, Šakių ŠPT metodininkė