Šių metų gegužės 18 dieną vyko Šakių rajono Metodinės tarybos susirinkimas. Susirinkime dalyvavo 14 metodinių būrelių pirmininkų, Šakių rajono Švietimo pagalbos tarnybos (Šakių ŠPT) direktorė Irma Spūdytė, Šakių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas.
Metodinės tarybos pirmininkė Margarita Liukaitienė priminė, kada ir kodėl buvo sumanyta rajono metodinės veiklos kuravimą perduoti Šakių ŠPT, kaip organizuojama rajono metodinė veikla, kvalifikacijos tobulinimo renginiai.
Šakių ŠPT metodininkė Danutė Aniulienė apžvelgė visų 24 metodinių būrelių veiklos rezultatus, džiaugėsi aktyviai dirbančiais, organizuojančiais kvalifikacijos tobulinimo renginius ir juose dalyvaujančiais mokytojais, pabrėžė bendradarbiavimo su kultūros įstaigomis naudą, išvardijo, kiek tradicinių, apgalvoto formato renginių, ilgalaikių programų jau yra sukūrę ir vykdę Šakių rajono pedagogai.
Šakių ŠPT direktorė Irma Spūdytė, pradėjusi eiti pareigas 2026 m. balandžio pradžioje, kalbėjo apie metodinės veiklos koncepciją ir Metodinės tarybos veiklos perspektyvas. Direktorė pabrėžė būtinybę numatyti trejų metų veiklos strategiją ir prioritetus, akcentavo poreikį parengti Metodinės tarybos nuostatus, tikslinti būrelių pavadinimus, aptarė dokumentų valdymo aktualijas. Svarbiausias tikslas, kad, siekdami geriausių rezultatų, rajono pedagogai sutartų, žinotų savo veiklos kryptį, taptų savo srities lyderiais.
Šakių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas apibendrindamas pasidžiaugė rajono metodine veikla ir išsakė norą, kad ji būtų dar prasmingesnė ir tikslingesnė.
Susirinkime dalyvavę Šakių rajono metodinių būrelių pirmininkai išsakė savo problemas, kėlė praktiškus klausimus. Kadangi pedagogams rūpi švietimo ateitis, visi suprato vieningos veiklos būtinybę, kiekvieno mokytojo svarbų įnašą į ugdymo kokybę.
Danutė Aniulienė, Šakių ŠPT metodininkė