Menu Close

Šakių r. specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinio būrelio edukacinė išvyka – seminaras „Žydų kaimynystėje 150 metų. Kodėl žydų vaikai gerai mokosi?“

Birželio 4 d. Šakių r. specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinio būrelio nares bei kelios tikybos mokytojos dalyvavo edukacinėje išvykoje – seminare  „Žydų kaimynystėje 150 metų. Kodėl žydų vaikai gerai mokosi?“.

Žydų kultūra yra viena seniausių pasaulyje, jos šaknys siekia tūkstančius metų iki Biblijos laikų.  Ši tauta turtinga literatūra, muzika, menu ir mokslu. Pažindami skirtingas kultūras tampame atviresni ir supratingesni kitų tradicijoms, gyvenimo būdui.

Specialiojo ugdymo pedagogams ypač įdomi yra žydų pedagogika, išsiskirianti iš kitų ugdymo sistemų: jie pirmiausiai akcentuoja etines ir moralines vertybes, mokymasis tampa nuolatiniu procesu, ypatingai pabrėžiamas dialogo, diskusijos vertingumas, ugdomas mąstymas.  Tokiai pažinčiai buvo pasirinkta 2021 m. Lietuvos kultūros sostinė – Krakės (Kėdainių r.).

Istorikas ir kultūros centro direktorius Robertas Dubinka apžvalginėje ekskursijoje atskleidė miestelio pavadinimo kilmę, buvo prisiminta skaudi čia gyvenusių žydų istorija. Miestelio gatves puošia įstabios tautodailininko skulptoriaus Vytauto Ulevičiaus medžio skulptūros. Direktorius pasidalino sumanymu ir planu po renovacijos antrame kultūros centro aukšte įkurti šio kūrėjo Krakėms dovanotų darbų muziejų.

Lankėmės ir Šv. Kotrynos vienuolyne, kuriams šiuo metu gyvena tik viena sesė – kotrynietė.

Daugiau nei dvi valandas trukusi edukacinė programa „Žydų kaimynystėje 150 metų”  papasakojo mums apie žydų kultūrą, papročius, pedagogiką .

Laikas neprailgo ne tik klausantis, tačiau ir ragaujant bendruomenės kavinėje paruoštą žydišką maistą. Dėkojame rajono savivaldybės administracijai ir  kultūros centrui už suteiktą galimybę nuvykti į Krakes.

 

Raselė Dumskienė, Šakių rajono spec. pedagogų ir logopedų metodinių būrelių pirmininkė

Skip to content