Menu Close

Respublikinėje Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos konferencijoje

Balandžio 8 d. , deleguotos Šakių TAU ir Šakių ŠPT, išvykome į Kauną, kur VDU Senato salėje vyko mokslinė praktinė konferencija „MOKYMOSI LAIPTAI – KOPK Į SAVO SVAJONES“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-čiui, pirmosios Edukologijos magistrų laidos 30-čiui ir andragoginių studijų Lietuvoje 25-čiui. Nors susirinkome iš visos Lietuvos, bet visos jautėmės kaip geros pažįstamos, dalyvaujančios įvairiuose projektuose ir veiklose.
Po išsamių veiklos ir finansinių ataskaitų, buvo išrinkta nauja LSŠA valdyba ir prezidentė. Valdyba, rinkdama prezidentę, pasitikėjimo mandatą atidavė Ingai Jagelavičiūtei, kuri sėkmingai vadovavo iki šiol.
Konferencijos metu klausėmės įdomių, prasmingų, įžvalgių pranešimų apie suaugusiųjų švietimo reikalingumą ir kryptį. Arūnas Bėkšta (Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija), pristatydamas vaizdų pranešimą „Apačion į viršų“, paskatino nepaisyti amžiaus ir visada kopto laiptais, tik prisiminti, kad laiptai gali keisti kryptį, paklausyti išminčių, judėti tinkama kryptimi, nebūti gelbėtojais ir norėti keistis, nes pasaulis yra kintantis. Andragogas tebūna treneris, kaip reikia pačiam formuoti savo gyvenimą. Vilma Tubutienė (Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija) padarė labai rimtą tyrimą visos Lietuvos mastu ir pranešime „Suaugusiųjų švietimo koordinatoriai savivaldybėse: lūkesčiai ir kasdienybė“ apgailestaudama pranešė, kad vis dėlto savivaldybėse iki šiol nėra didelių ambicijų, susijusių su suaugusiųjų mokymu. Siekiant, kad būtų gerai išvystyta ir sėkmingai veikianti mokymosi visą gyvenimą sistema, turėtų kryptingai ir aktyviai veikti Vyriausybė, Lietuvos neformalaus suaugusiųjų švietimo taryba, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, savivaldybės ir čia dirbantys suaugusiųjų švietimo koordinatoriai. Būtų gerai, jei koordinatoriai veiktų kaip superherojai, finansai lietųsi kaip skani kava, bendradarbiavimas būtų gerai suplanuotas, mokymai priverstų šypsotis, o sistema veiktų be triukšmo. Visko pradžia: noras keisti ir keistis. Prof. habil. dr. Margarita Teresevičienė (Vytauto Didžiojo universitetas) ir prof. dr. Genutė Gedvilienė (Vytauto Didžiojo universitetas) prisiminė andragogų studijas, veiklos kryptis, pasiekimus, pasidalijo prisiminimais. Vėliau kilo diskusija „Suaugusiųjų švietimas Lietuvoje: Quo Vadis?“ apie tai, kuria kryptimi toliau eiti, kaip tobulinti suaugusiųjų švietimo veiklas, su kokiais lūkesčiais susieti amžėjančių, bet norinčių mokytis visą gyvenimą žmonių siekius.
Įdomūs pranešimai, tiksli ir aiški informacija, diskusija apie suaugusiųjų mokymą paskatino susimąstyti, apgalvoti Šakių TAU ir Šakių ŠPT veiklas.

Danutė Aniulienė ir Birutė Šalkauskienė

 

Skip to content