Lietuvos mokyklų bibliotekininkai ir Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacijos (LMBDA) nariai gegužės 12 dieną rinkosi Kauno Technologijos universitete (toliau KTU) „Santakos“ slėnyje. Čia vyko LMBDA inicijuota konferencija „Kartu auginame ir ugdome kritišką visuomenę“, kurios partneriais buvo KTU ir Kauno rajono švietimo centras.
Konferencijoje dalyvavo ne tik mokyklų bibliotekininkai, bet ir mokyklų administracijos atstovai, dalykų mokytojai. Pagrindinis šios konferencijos tikslas – stiprinti mokyklų bibliotekininkų, švietimo bendruomenės ir mokslinių bibliotekų bendradarbiavimą bei mokyklų bibliotekų indėlį į visuomenės atsparumo dezinformacijai didinimą ir pilietiškumo ugdymą.
Konferencijos svečius ir dalyvius pasveikino KTU mokslo prorektorius prof. dr. Kęstutis Baltakys ir LMBDA pirmininkė VDU Šakių „Žiburio“ gimnazijos bibliotekininkė Žaneta Pratusevičienė. Sveikinimo kalbose buvo akcentuojama bibliotekų svarba formuojant kritiškai mąstančią, raštingą visuomenę.
Konferencijos pranešimų sesijoje pristatytos aktualios temos: nuo bibliotekų vaidmens pokyčių ir veiklos krizių laikotarpiu iki piliečių mokslo iniciatyvų bei dirbtinio intelekto poveikio švietimui. Pranešimus skaitė KTU ir švietimo bendruomenės atstovai, tarp jų – KTU bibliotekos direktorė dr. Gintarė Tautkevičienė, Lina Kerutienė, Aistė Pranckutė, prof. dr. Saulius Keturakis, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas dr. Dainius Žvirdauskas ir Lietuvos gimnazijų asociacijos prezidentas Darius Mockus.
Konferencijos dalyviai aplankė Universiteto miestelio biblioteką, inovatyvią mokymosi erdvę „EduLab“ bei pradedančiųjų tyrėjų prototipavimo centrą „YOUNG_Lab“, susipažino su šiuolaikinėmis studijų ir mokslo aplinkomis.
Konferencijoje dalyvavo Šakių rajono mokyklų bibliotekininkų būrelio narės –konferencijos iniciatorė ir viena iš organizatorių, VDU Šakių „Žiburio“ gimnazijos bibliotekininkė, LMBDA pirmininkė, asociacijos valdybos narė Žaneta Pratusevičienė ir VDU Šakių „Žiburio“ gimnazijos skaityklos darbuotoja, Šakių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė Birutė Šalkauskienė.
Renginio akimirkos:
