Menu Close

Piligrimystė – krikščioniškojo pasaulio pažinimas ir asmens tobulėjimo kelias

Vasario pabaigoje – kovo pradžioje VDU Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, tikybos mokytoja metodininkė Odeta Vasiliauskaitė su kitais Vilties piligrimais iš visos Lietuvos (apie 3000 žmonių) vyko į Romą švęsti Jubiliejinių metų. Pagal ilgalaikę kvalifikacijos programą – stažuotę „Piligrimystė – krikščioniškojo pasaulio pažinimas ir asmens tobulėjimo kelias: patirties impulsai, įgalinantys pagarbą ir motyvaciją“ (programos rengėja Odeta Vasiliauskaitė, bendraautoriai kun. Artūras Kazlauskas, kun. Darius Vasiliauskas, kun. Arnas Budrius) buvo numatytos veiklos, susijusios su Jubiliejinių metų tradicijomis.
Lietuvos piligrimai savarankiškai lankėsi Asyžiuje, vėliau vyko į amžinąjį miestą – Romą ir kovo 1 d. jau dalyvavo su visais lietuviais Laterano Bazilikoje Šv. Mišiose, kovo 2 d. – Apaštalo Pauliaus Bazilikoje Šv. Mišiose, kovo 3 d. – Šv. Mišios, dalyvaujant Lietuvos prezidentui Gitanas Nausėdai ir Diana Nausėdienei. Šv. Petro Bazilikoje, kovo 4 dieną- Mergelės Marijos Snieginės Bazilikoje. Šias dienas šios ypatingos šventovės buvo kupinos lietuvių maldų, džiaugsmo, vilties. Tai istoriniais įvykiai: Lietuvos kardinolai, visi vyskupai, kunigai, apsupti lietuvių tikinčiųjų, aukojo Šv. Mišias prie Apaštalo Petro altoriaus. Piligrimai patyrė ypatingą maldos galią, įžengę pro Jubiliejines duris, kurios būna užmūrytos 25 metus ir tik iškilmingų apeigų metu, pabeldus Popiežiui, jos yra atidaromos. Pasibaigus Jubiliejiniams metams, jos vėl bus uždaromos ir užmūrijamos iki kitų Jubiliejinių metų.
Mokytoja Odeta pasakoja, kad Jubiliejiniai metai švenčiami kas 25 metus. Lietuvos katalikai – piligrimai sovietiniais laikas beveik neturėjo jokios galimybės apsilankyti Romoje. Tokia galimybė atsivėrė tik Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Pirmą kartą Jubiliejinių metų renginiuose ir Romoje teko būti 2000 metais su broliu kun. Dariumi Vasiliauskas ir jau tuomet grįždami kalbėjo, kas po 25 metų labai norėtų vėl nuvykti. Mokytoja Odeta pripažįsta, kad piligriminės kelionės – tai savo galimybių išbandymas, bendravimo džiaugsmas, vilties ir tikėjimo pakylėjimas. Taip pat ir daug istorinių, kultūrinių ir meno žinių, nes Jubiliejiniais metais atveriama daug tokių vietų, kur paprastai nuvykus neįmanoma pakliūti ir pamatyti (pvz.: 2000 metais Turino miesto Katedroje buvo atverta ir eksponuojama piligrimams Turino drobulė ir buvo galima pamatyti originalą, 2011 Madride El Prado muziejus eksponavo visus dailininko Velaskeso kūrinius). Labai daug gavęs, kiekvienas supranta, kad ir pats gali daug duoti. Šiemet buvo sudaryta galimybė Mergelės Marijos Snieginės Magiore Bazilikoje pamatyti erdves su meno ir istoriniais kūriniais, pasižvalgyti nuo Bazilikos stogo aikštelės į Romos miestą. Lietuviai piligrimai turėjo galimybę apsilankyti katakombose lydimi gidų, kalbančių lietuviškai – tai buvo gyva istorijos paskaita.
Kelionės metu buvo gilinamasi į Antikos ir Renesanso palikimą Romoje, klausomasi Koliziejaus ir Vatikano šnabždesių, grožimasi barokiniu menu Romoje, prisiminta krikščionių piligrimystės istorija ir esmė, krikščionybės istorija, kur Roma – skausmingos krikščionybės kelio liudininkė. Net ir abejoti netenka, kad kelionės – stažuotės metu buvo stiprinamos visos tikybos mokytojui reikalingos kompetencijos. Dar daugiau – tai buvo tarsi integruotos istorijos, literatūros ir tikybos pamokos, kurios bus perteiktos ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.
Apie prasmingą, įdomią, dvasingą mokytojos Odetos kelionę jau rašė Šakių rajoninis laikraštis „Draugas“. Puiku, kad VDU Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokytoja Odeta ieško naujų pažinimo formų ir domisi pasaulio krikščionybės istorija bei dalyvauja piligriminėje veikloje.

 

Danutė Aniulienė, Šakių ŠPT metodininkė

 

Skip to content