Menu Close

„Pievelių šnabždesiuose“ šnabždėtasi apie patirtis ir įspūdžius

Jau tradiciniu renginiu tapę LSŠA „Pievelių šnabždesiai“ rugsėjo 19 dienos  popietę sukvietė aktyvias Lietuvos andragoges. Šešioliktą kartą susirinkę į Rumšiškes, beveik visi sveikinosi kaip geri pažįstami, prisimindami smagiausias ir įdomiausias projektų akimirkas.

Mini konferencijoje Šiaulių švietimo centro direktorė Vilma Tubutienė pristatė projekto „Žalieji įgūdžiai, formuojantys mūsų gyvenimą“ pagrindines idėjas ir prižadėjo su komanda atvykti pas visus, kurie pakvies. Apie Nordplus Adult „ Green Futute: Integenerational Gree Future days in Local Communities“/ „Žalioji ateitis: Žaliosios ateities dienos tarp kartų vietos bendruomenėse“ ir Nordplus Nordic Languages „Let‘s Get to Know Denmark and Finland“/ „Susipažinkime su Danija ir Suomija“ kalbėjo Daiva Malinauskienė, Soros International House direktorė. Abi lektorės pabrėžė būtinybę kalbėti apie Žaliųjų judėjimą ir patiems įsilieti į gretas žmonių, kuriems svarbi žaliosios planetos ateitis.

Daiva Malinauskienė taip pat kalbėjo apie  andragoginių kompetencijų stiprinimo mokymus Slovėnijoje. Jos pranešimo tema „Koučingas kaip tvarus profesinio tobulėjimo šaltinis”. Patirtimis ir įspūdžiais dalinosi ir kiti mokymų dalyviai. Profesionalus koučeris Arūnas Bėkšta paaiškino šio nelietuviško termino prasmę ir pats vedė koučingo pamokas.

Apie darbo stebėjimo vizitą Vokietijoje, apie savanorių paiešką suaugusiųjų švietime, Leipcigo regiono liaudies mokyklų veiklos sklaidą ir Emmauskirche bažnyčios perkėlimą kalbėjo Arūnė Taunytė, pabrėždama bendruomenės sutelktumo svarbą. Pati ne kartą bandžiusi sutelkti Vilniaus Žvėryno bendruomenę medžiams išsaugoti, lektorė žavėjosi Borna miestelio žmonių užsidegimu išgelbėti XIII amžiaus bažnyčią ir jos pergabenimu į kitą vietą.

Ne tik rimti pranešimai, bet ir laisvi pašmaikštavimai, prisiminimai iš kelionių, rudeniška Rumšiškių aplinka sujungė skirtingų regionų ir skirtingų profesijų žmones, besigilinančius į suaugusiųjų švietimą, į galimybes ir naujas veiklos kryptis.

 

Šakių ŠPT ir Šakių TAU atstovavusios Danutė Aniulienė ir Birutė Šalkauskienė

 

Skip to content