Jau tradiciniu tapo kasmet gegužės pradžioje Gelgaudiškyje vykstantis Šakių rajono mokyklų komandų žygis pažintiniu taku, skirtas Pasaulinei judėjimo sveikatos labui dienai paminėti. Tai būdas išbandyti fizinį pasirengimą. Šiuo renginiu siekiama skatinti mokinių fizinį aktyvumą. Siekiant įtvirtinti sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo poreikį, reikia sudominti mokinius naujomis fizinio aktyvumo formomis, ieškoti naujų veiklos vietų. Mokytojai pėsčiųjų žygyje dalyvauja kartu su mokiniais, kad patirtų ir galėtų aptarti pėsčiųjų žygio poveikį mokinių fizinei bei dvasinei savijautai. Mokiniai išmoksta pažinti vietovę pagal žemėlapį, patiria gamtos pažinimo džiaugsmą, kūrybingai dirba komandoje.
Žygiui pasiruošti reikia iš anksto. Tam daug jėgų skiria Vitalija Gudzinevičienė, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro direktorės pavaduotoja, ir Žydrūnas Antanaitis, Šakių rajono „Nemuno“ mokyklos Gelgaudiškio pagrindinio ugdymo skyriaus fizinio ugdymo vyresnysis mokytojas, bei visi rajono fizinio ugdymo mokytojai, suburiantys mokinius į komandas ir atvykstantys į Gelgaudiškį. Reikia pridurti, kad fizinio ugdymo mokytojams į pagalbą ateina ir kitų dalykų mokytojai. Iš pradžių reikia suplanuoti maršrutą, sudaryti žygio dienotvarkę, pasiruošti priimti atvykstančias mokyklų komandas, instruktuoti dėl saugaus elgesio.
Šiemet orientavimosi žygyje dalyvavo apie 200 mokinių ir mokytojų, vadovaujantis žemėlapiu nueita apie 11 kilometrų. Sėkmingai įveikę trasą, visi žygio dalyviai atminimui gavo po medalį ir buvo pamaitinti skaniais pietumis.
Danutė Aniulienė, Šakių ŠPT metodininkė
Renginio akimirkos:
