Menu Close

Lietuvių kalbos programa startuoja

Balandžio 6 dieną startavo parengta ir aprobuota Lietuvių kalbos programa „Užklasinės veiklos ir neformaliojo švietimo reikšmė siekiant tvarios motyvacijos ir gyvenimiškų vertybių formavimo“.  Programą sudaro keturi moduliai. Programos lektorės – Šakių rajono pedagogės Danutė Aniulienė, Rasa Bublaitienė, Nijolė Vaičiulienė, Vita Valuntienė,  Vilma Jonaitienė, Violeta Adomaitienė, Jolita Zokienė, Žaneta Pratusevičienė, Jolanta Laurinaitienė, Neringa Motiejaitytė.

Programos metu pedagogės dalinsis savo patirtimi, kaip organizuoti popamokinę veiklą tam tikromis progomis, kaip pasinaudoti netradicine aplinka, kaip ruoštis integruotoms pamokoms ir kitomis temomis. Programos metu lietuvių metodinio būrelio narės pateiks aprobuoti savo sukurtas metodines priemones. Pirmosios savo sukurtas metodines priemones kolegėms pristatė Neringa Motiejaitytė ir Danutė Aniulienė.

Neringa Motiejaitytė rašo scenarijus šventėms ir kuria progines viktorinas. Savo darbais dalinasi svetainėje „Lituanistų miestelis“. Šįkart ji pristatė viktoriną „Lietuvninkais mes esam gimę (J.Zauerveinas), skirtą 5-7 klasėms, kurią sėkmingai išbandė Lietuvių kalbos savaitės metu Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje.

Danutė Aniulienė kuria protmūšius, kuriuos galima žaisti ciklais arba tam tikromis progomis. Jos protmūšiai buvo žaisti Šakių TAU, Šakių „Žiburio“ gimnazijoje, Gelgaudiškio dvare, Zanavykų muziejuje. Ji pristatė protmūšį „Mes – sūduviai“, kuriuo galės pasinaudoti Šakių rajono kolegos.

Vilma Jonaitienė, istorikė, rajono lituanistes mokė, kaip naudotis žaidimu „Kahoot“ ir žaisti per pamokas. Tai gali būti trumpučiai klausimai iš vienos temos, gali būti ilgesnis testas, kurį mokiniai atliktų tuoj pat, galėtų pasiaiškinti, rezultatą matytų akivaizdžiai.

Taigi pirmasis ilgalaikės lietuvių kalbos programos modulis baigėsi. Namuose lituanistės kurs „Kahoot“, protmūšius ir viktorinas, galbūt net dar kitokias priemones, kurios galėtų sudominti šiuolaikinį mokinį, o balandžio 27 d. susirinks į antrąjį programos modulį.

Šakių ŠPT andragogė Danutė Aniulienė

Skip to content