Menu Close

Interaktyvūs garsiniai skaitymai Gelgaudiškio dvare

Apie kultūros paveldą kalbame dažnai ir plačiai, tačiau ar kiekvienas jaunas žmogus, juolab turintis specialiųjų ugdymosi poreikių, supranta jo reikšmę ir svarbą? Siekdami vaikams ir jaunimui žinias pateikti suprantamai ir patraukliai, Šakių r. Švietimo pagalbos tarnybos specialistai kasmet teikia Kultūros paveldo departamentui projektą. Deja, šiemet teiktas projektas negavo finansavimo, tačiau švietimo tradicijos tęsiamos – veiklos organizuotos pasitelkus partnerius: Gelgaudiškio kultūros centrą ir Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centrą.

Minint Europos paveldo dienas kartu su partneriais Gelgaudiškio dvare rugsėjo 14 dieną surengta edukacija vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių. Jos metu gidė Diana Šležienė vaikams skaitė pasaką, kurios fabula ir herojai susieti su šio dvaro istorija. Šia edukacijos dalimi pasiektas pagrindinis projekto tikslas –  moksleivius supažindinti su nekilnojamojo kultūros paveldo objektu t. y. Gelgaudiškio dvaru per aktyvų lietuviškos pasakos skaitymą.

Vėliau mokiniams ir juos lydintiems pagalbos mokiniui specialistams surengta trumpa pažintinė ekskursija po rūmus akcentuojant jų išskirtinumą ir išliekamąją vertę. Po to mokiniai patys turėjo pademonstruoti ko išmokę – jiems buvo išdalinti lapai su skirtingų Lietuvos dvarų piešiniais. Viename jų buvo pavaizduotas Gelgaudiškio dvaras – atpažinęs jį mokinys laimėjo prizą: Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos išleistą specialią pažintinę knygelę vaikams. Be dovanų neliko ir kiti edukacijos dalyviai – sumanių pedagogų padedami jie įveikė kitas užduotis ir laimėjo partnerių įsteigtus prizus.

Švietimo specialistai pastebi, kad specialiųjų poreikių turinčių moksleivių pažintis su nekilnojamojo kultūros paveldo objektu edukacijų ir „pamokų kitaip“ metu, literatūros kūrinių garsinis skaitymas padidina moksleivių motyvaciją mokytis, aktyviau įtraukia į popamokines veiklas, vaikai ima laisviau komunikuoti. Be to, tai padeda plėtoti bendruomenės supratimą apie specialiųjų poreikių turinčių moksleivių lavinimą.

Švietimo pagalbos tarnybos komanda tikisi, kad projekto veiklos išaugs į nuolat teikiamą edukacijų netradicinėse aplinkose paslaugą, o šįkart dėkoja Gelgaudiškio kultūros centro darbuotojoms už šiltą priėmimą, padovanotą naudingą edukaciją, o Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro mokytojoms bei auklėtiniams už aktyvų dalyvavimą. Visi edukacijos dalyviai namo išsinešė dalelę istorijos, žinių apie Gelgaudiškio dvarą ir gerą nuotaiką!

Skip to content