Šakių „Varpo“ mokyklos pedagogai garsėja įdomiais renginiais. Balandžio pabaigoje čia buvo vesta integruota pamoka ,,Panama labai graži“. Idėja gimė kaip tęsinys TŪM projekto metu gautos naujos metodinės medžiagos, kuri paskatino ir patiems imtis naujų sumanymų, įtraukti mokinius, suvienyti skirtingų dalykų mokytojus, pakviesti svečius iš kitų Šakių rajono mokyklų. Aktyviai pritariant administracijai, integruota pamoka pavyko puikiai. Štai ką rašo renginio sumanytojai, organizatoriai ir vykdytojai.
Kiekvienas susitikimas turi didžiulę jėgą susipažinti, pažinti, dalintis, jausti. Jausmams ir grožiui nereikia įrodymų. Grožiui pakanka tyrų akių, jautrių širdžių, prisilietimų, apkabinimų.
Pasaulis nesibaigia ties horizontu. Visur, kur pasaulis, ten skamba karalienė muzika – kalbėjimas jausmais, paslaptimis. Ten, kur pasaulis – lūpas suvilgo jautrus, raiškus, prasmingas lietuviškas žodis apie tėvynę, informaciją rieškučiomis semiame apie svečias šalis, jų kultūrą, tradicijas. Be žinių jaučiamės menki, todėl ryjame kiekvieną žodį ispaniškai, angliškai. Žinojimas „veža“. Esame savo gyvenimo piligrimai – žinoti, mokėti, pritaikyti, sumeistrauti ir panaudoti gebėjimus galingam paukščio skrydžiui.
Viską, kas atrodė jautru, į ką žiūrėjome su meile ir rūpesčiu, sudėjome į TŪM projekto inicijuotą teatralizuotą integruotą dailės, technologijų, muzikos, geografijos, ispanų kalbos kelionę – pamoką – susitikimą pagal vokiečių rašytojo Janošo knygą „PANAMA LABAI GRAŽI“.
Esame laimingi, kad gyvenimas akimirkai tapo pasaka.
Ačiū pamoką stebėjusiems 5-8 kl.,, varpiečiams” ir svečiams iš Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijų, taip pat jų mokytojams už palaikymą ir tikėjimą, kad keliaujame spalvotais takais.
Pamoką organizavo ir pravedė mokytojai Lina Smilgiuvienė, Jolanta Janušaitytė, Saulius Jazukevičius, Sigitas Mockus.