Menu Close

Antrųjų užsienio kalbų mokytojai ieško būdų, kaip padėti atsiskleisti gabiems mokiniams

Kai didžiulis dėmesys skiriamas anglų kalbai, mokyti antrosios užsienio kalbos nėra lengva. Vis dėlto Šakių rajono vokiečių ir rusų kalbų mokytojai, vadovaujami M.Liukaitienės,  ieško naujų būdų, kaip pritraukti gabius mokinius.  Vyksta olimpiados, dailyraščio konkursai, kad mokiniai pozityviai žvelgtų į neformalųjį ugdymą bei bandytų jėgas popamokinėje veikloje. Aktyvūs pedagogai taiko naujus mokymosi, bendravimo ir bendradarbiavimo metodus, ieško naujų mokymosi erdvių, skatinančių kūrybingumą, estetinį skonį, saviraiškos galimybes.

Balandžio 12 dieną Gelgaudiškio dvare vykęs raiškiojo skaitymo konkursas, kurio metu skambant pianino muzikai mokiniai deklamavo rusų ir vokiečių kalbomis pasirinktus eilėraščius, kaip tik ir buvo toks renginys, kuris leido pasitempti ir atsiskleisti.  Vertinimo komisija: Rimutė Grušienė, Alina Staniulienė, Alma Vaičiūnienė, Romutė Dabašinskienė – labai gerai įvertino visus dalyvius, džiaugėsi puikiai pasirinktais eilėraščiais.

Konkurse dalyvavo Šakių „Varpo“, Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos, Griškabūdžio gimnazijos, Sintautų pagrindinės mokyklos, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokiniai. Juos paruošė mokytojos T.Kymantienė, R.Dabašinskienė, A. Vaičiūnienė, M. Balaševičienė, I. Ižganaitienė, L. Grabauskienė. Svečio teisėmis konkurse dalyvavo ir Shmyhol Polina – aštuntokė ukrainietė iš Šakių „Varpo“ mokyklos. Pasibaigus konkursui ir mokiniai, ir mokytojai aptarė pasirodymus, kalbėjosi apie tai, jog visi pasiilgę jaukių, gražių renginių, kuriuose skambėtų poezija.

Šiame renginyje praturtėjo visi. Mokiniai pasijuto pripažinti kaip individualybės, mokytojai dalijosi gerąja patirtimi, kaip atpažinti gabius mokinius, kaip juos užnorinti papildomai mokytis ir drįsti parodyti savo gebėjimus. Už šį gražų ir turiningą rajoninį renginį labiausiai reikėtų dėkoti organizatorei – Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokytojai Romutei Dabašinskienei.

                                   Šakių ŠPT andragogė Danutė Aniulienė

 

Skip to content